• bilgi@hankonaklari.com
  • 0850 420 0 426

 

 

Trakya’ya (Lüleburgaz’a) Ulaşım

Trakya, İstanbul’a yakınlığı ve ulaşım kolaylığı sayesinde her zaman bu büyük metropolün arka bahçesi vazifesini görmüştür. Özel aracınızla 1,5 saat bile sürmeyen bir yolculukla ulaşabileceğiniz Lüleburgaz’a İstanbul’un hemen her yerinden saat başı otobüs seferleri düzenlenmektedir. İnşaatı tamamlanmak üzere olan Halkalı – Edirne Hızlı Tren Hattı’nın bir durağı da Lüleburgaz’dadır ve kısa süre sonra Lüleburgaz’a ulaşım 1 saatin altına inecektir.

Trakya’da (Lüleburgaz’da) Yaşam

Trakya, mutlu ve anlayışlı insanları ile tanınan, suç oranlarının düşük olduğu, refah ve huzur dolu bir bölgedir. 3 denize komşu olması ve akarsu yataklarına ev sahipliği yapması Trakya’nın doğasını eşsizleştiren ve ülkenin önemli tarım bölgelerinden biri haline getiren yegane özelliklerindendir. Lüleburgaz Trakya’nın lojistik olarak merkezinde (tam ortasında) yer aldığından 3 denize 1 saatte ulaşabilmenize imkan sağlar. Tekirdağ’da Marmara, Enez veya Çanakkale’de Ege, İğneada’da ise Karadeniz Lüleburgaz’a sadece 1 saatlik mesafededir. Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan Edirne’nin tarihi eserlerinden adını tarihe altın harflerle yazdıran Çanakkale Şehitliği’ne, Saros Körfezinden Dupnisa Mağarası’na kadar tarihi ve önemli gezi rotalarına ev sahipliği yapan Trakya’da etkinliği ve sakinliği aynı anda bulabilirsiniz.

Lüleburgaz 2021 verilerine göre 120.000 nüfuslu görece orta ölçekli bir ilçedir. Kırklareli iline bağlı olmasına rağmen il nüfusunun üstünde bir nüfusa ev sahipliği yapan Lüleburgaz D-100 ve Otoyol ağlarının geçiş güzergahında yer almaktadır. 120.000 nüfuslu bir ilçeye göre imkanları bir hayli gelişmiş olan Lüleburgaz’da 2 AVM, 5 Özel Hastane, birçok Özel Eğitim Kurumu (Bahçeşehir, Doğa, İstek, Şimşek, Akım vb.) yer almaktadır. Her yere yakınlığı sayesinde Edirne veya Tekirdağ’ın imkanları da Lüleburgaz’ın kullanımına açıktır. Gelişmiş sanayisi sayesinde iş imkanlarının bir hayli fazla olduğu bölgede ülkenin hatta dünyanın önemli markalarının üretim tesisleri bulunmaktadır.

Trakya’da (Lüleburgaz’da) Doğa Yaşamı

Trakya ve Lüleburgaz mükemmel doğası sayesinde birçok Kır Konseptli Projeye ev sahipliği yapmaktadır. Trakya’nın kentlere yakın köylerinde oluşturulan bu yaşam alanları insanlara kent konforunda doğa yaşamı imkanı vermekte olduğundan oldukça rağbet görmektedir. Lüleburgaz’da yer alan Arcadia Bağları’ndan, İğneada’da bulunan Longosphere’e kadar birçok örnek Trakya’nın doğasına olan talebin ve yapılan yatırımın göstergeleri olarak gösterilebilir. Yeni Havaalanı, Tekirdağ Limanı, Kanal İstanbul Projesi, Hızlı Tren vb. birçok proje İstanbul’un rotasını Trakya’ya çevirmesine neden olduğundan günden güne yükselen bir talep ve değer artışı söz konusudur. Bu nedenle Trakya sadece yaşamak için değil, yatırım değeri açısından da mükemmel fırsatlar barındırmaktadır.

Ayvalı Bahçe  

Ayvalı Bahçe, Lüleburgaz’ın en yakın (8km) köylerinden olan Ayvalı’da inşa edilen bir Konsept Projedir. Ayvalı Köyü, sınırları içerisinde Özel Hastane, Kolej, Villa Siteleri, Lüks Restaurantlar barındıran ancak kırsallığından taviz vermeyen bir yerleşim alanı olduğu için tercih edilmiştir. Köyün sınırları içerisinde ve projeye yürüme mesafesinde 2 farklı Göl bulunmaktadır. Kır havası taşıyan Ayvalı Bahçe Projesinde her biri köy ve doğa manzaralı toplam 14 müstakil bahçeli konut yer almaktadır. Ayvalı Köyü yerleşik alanı içerisinde bulunan proje köy meydanına (bakkala, manava, kahveye, minibüs durağına vb.) yürüme mesafesindedir.

Ayvalı Bahçe hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Han Konakları (HanGrup)

0850 420 0 426 / Merkez Ofis
0288 412 99 93 / Lüleburgaz Ofis


Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image